Отнеха титлата на Мис Турция заради обиден пост в Twitter

Отнеха титлата на Мис Турция заради обиден пост в Twitter

Короната на Мис Турция 2017 Итир Есен беше отнета заради пост, публикуван преди време в Twitter, за който сметнаха, че обижда паметта на 250-те души, убити по време на опита за преврат през юли м.г, съобщи Дарик.

В поста кръвта, пролята от мъчениците на преврата се сравнява с менструация, обяснява Би Би Си. „Тази сутрин съм в цикъл, за да отбележа 15 юли, деня на мъчениците. Почитам деня като кървя, като нашите мъченици”, написала Есен. Постът на 18-годишния модел и студентка е предизвикал буря в социалните медии. Самата Есен се оправдала, че не е искала да засяга политиката.

„Мъченици” е дума, използвана от президента Реджеп Тайип Ердоган, когато говори за хората, загубили живота си, опълчвайки се на преврата.

Итир Есен бе детронирана вчера, ден след като спечели конкурса и правото да представя Турция на конкурса Мис Свят в Китай.  Нейното място ще заеме първата подгласничка Аслъ Сюмен.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Гугъл“ и „Епъл“ предупреждават служители с работни визи да избягват пътувания в чужбина
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян ден по-рано от планираното
Ето защо директната поща заслужава да е част от маркетинговата ви стратегия
Главният изпълнителен директор на „Стелантис“ критикува ревизирания климатичен план на ЕС
САЩ задържаха още един петролен танкер край Венецуела
Ценовият индекс на храните в България продължава да расте, сочат данни на ДКСБТ
През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Времето: Посрещаме астрономическата зима със слънце на запад и дъжд на изток