Повече пари за военни паметници
На днешното заседание в министерския съвет ще се гласува допълнителна финансова помощ за общините, която ще им послужи за ремонт, възстановяване или изграждане на военни паметници. Парите ще бъдат включени в бюджет 2018.
Миналата година МС имаше същата инициатива. Третият кабинет „Борисов” одобри искането за финансова помощ в размер на 120 000 лв., която бе предвидена за 13 общини. Сред тях се включваше доизграждането на паметник с имената на загиналите във войната от град Средец и ремонт на храм-паметника "Св. Вкмч Георги Победонесец" в село Левуново.
В края на 2017 г. общинските съвети на много общини решиха дори да изградят нови мемориални плочи. Пример за такова решение е община Плевен, където възстановяване на мемориалната плоча на опълченеца Коста Фързулев.
Освен паметниците, другата важна точка в дневния ред е приемането на доклад за състоянието и развитието на земеделието през 2018 г.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.