С над 13% нарастват разходите на работодателите за отработен час
През третото тримесечие на 2021 г. общите разходи на работодателите за един отработен час от наетите от тях лица нарастват с 13.8% спрямо същия период на миналата година. В индустрията увеличението е с 14.2%, в услугите - с 11.1%, и в строителството - с 14.6%. Това показват предварителни данни на Националния статистически институт.
По икономически дейности най-висок ръст на общите разходи за труд е регистриран в икономическите сектори „Култура, спорт и развлечения“ - с 26.6%, „Образование“ - с 23.5%, и „Хотелиерство и ресторантьорство“ - с 16.7%. Намаление на общите разходи за труд е регистрирано в „Операции с недвижими имоти“ - със 7.9%.
През третото тримесечие на 2021 г. спрямо същия период на миналата година разходите за възнаграждение за един отработен час се увеличават с 14.1%, а другите разходи (извън тези за възнаграждения) - с 12.3%. По икономически сектори изменението на тези разходите спрямо същия период на предходната година варира от 27.5% за „Култура, спорт и развлечения“ до -8.6% за „Операции с недвижими имоти“.
[[{"fid":"385764","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":404,"width":660,"class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Азиатските авиокомпании съобщават за нарастващо търсене по европейските маршрути
Компании |Радев: Победихме апатията, но недоверието от българската политика все още е голямо
Политика |Индонезия и Toyota преговарят за потенциален проект за биоетанол
Енергетика |Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Компании | Advertorial |Светът на парите: Стратезите от Уолстрийт очакват силен ръст на корпоративните печалби през тримесечието
Финанси |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.