Серия земетръси на Балканите, най-силното - в Черна гора

Общество
Обновена 15:09ч., 04.01.2018
Земетръсната активност на Балканите не стихва и след серията силни трусове в района на Дойранското езеро на гръцко-македонската граница, трус със сила 5 по Рихтер разтърси и Черна гора днес, към 12.47 ч. българско време, става ясно от съобщение на сайта на Европейския сеизмологичен център.
Той е бил последван от вторичен трус със сила 3 по скалата на Рихтер в 13.02 часа. Епицентърът е на около 60 километра от столицата Подгорица и е усетен в Косово.
Засега няма съобщения за разрушения и жертви.
Малко по-рано днес трус беше регистриран в района на о. Крит. Той бе последван от нов, със сила 4 по Рихтер в района на турското крайбрежие.
Земетръсът не е бил усетен у нас, съобщават от българския сеизмологичен институт.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цвете от пустинята Атакама в Чили може да крие ключа към устойчиви на суша култури
Любопитно |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.