Технологичните компании ще борят заедно фалшивите новини

ЕС

Елитът на технологичните и интернет компании се събира в Сан Франциско. Представители на „Фейсбук“, „Туитър“, „Гугъл“, „Майкрософт,“ „Снапчат“ и други ще обсъждат стратегии за справяне с манипулирането на информация на платформите им, предаде БНТ.

Целта е да се канализират усилията за справяне с фалшивите новини и профили в навечерието на частичните избори за Конгрес на САЩ през ноември.

Три са основните точки в дневния ред - всяка компания ще представи начина си на работа с информация, ще сподели с какви проблеми се сблъсква и ще се обсъди дали срещата да не стане редовна.

Събирането е част от усилията на високотехнологичните компании да бъдат активни и да си сътрудничат по-тясно с правителствата, и най-вече по отношение на използването на платформите за постигане на политически цели.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
Времето: Жълт код за обилни валежи е обявен в 19 области
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
5 начина да отключите най-добрите качества в себе си и в хората, които ръководите
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Тръмп замразява плана си за временно освобождаване от мита на вноса на говеждо месо
Последните пътници напуснаха круизния кораб с огнище на хантавирус
Петролът продължава да поскъпва заради несигурността около преговорите между САЩ и Иран