Унгарски вестник: Груевски е избягал с български паспорт, правосъдното министерство - "не е вярно"

Унгарски вестник: Груевски е избягал с български паспорт, правосъдното министерство - не е вярно

Бившият македонски премиер Никола Груевски вероятно е използвал български паспорт за да избяга от страната, пише унгарското издание "Непшава", цитирано от БГНЕС.

"Направете проверка при българските власти", е бил краткият коментар на представител на унгарското правителство, който отговаря за правните въпроси свързани с молбата на Груевски за получаването на политическо убежище в Будапеща. 

Груевски е без паспорт от лятото на 2017 г, когато му е отнет, за да не напусне Република Македония.

Публикацията в "Непшава" за Груевски, който е наречен "македонският Орбан", е озаглавена "ВИП отношение от страна на правителството към Груевски". Изданието припомня корупционните практики от времето на Груевски и антизападните му политики.

Груевски е осъден на две години затвор по делото „Танк“ за закупуването на служебния му „Мерцедес“ за 650 000 евро. 

Малко след публикацията българското министерство на правосъдието излезе с позиция, в която се казва: "Никола Груевски не е български гражданин и не е подавал документи за българско гражданство. По данни на МВР Груевски няма издаден български паспорт."

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на златото се срина и всички се питат защо
Русия удари с дронове детска градина в Харков
Нов транспортен коридор през Гърция, България и Румъния ще свръзва Егейско и Черно море
Огромна вълна преминава през Млечния път - и учените не знаят защо
Приватизация на войната: Глобалният бизнес с наемници процъфтява
Kaufland представи нова продуктова линия свежа риба и морски дарове със сертификат TÜV AUSTRIA
Президентът наложи вето на част от измененията в Закона за специалните разузнавателни средства
„Кръстниците на AI“ и публични личности настояват за спиране на развитието на изкуствения суперинтелект