Затварят за два дни регионалното министерство заради служителка с COVID-19

Общество

Министерството на регионалното развитие и благоустройство ще бъде затворено за два дни, след като служителка от администрацията даде положителна проба за COVID-19. 

„Имаме служител с положителна проба за COVID-19, въпреки че от самото начало сме взели всички противоепидемични и хигиенни мерки. Създадена е организация за пълна дезинфекция на сградата, като по график всички служители на министерството ще бъдат тествани“, обясни в ефира на Нова телевизия министър Петя Аврамова. 

Тя уточни, че е създадена организация за дистанционен режим на работа. Дори и в деловодната система на министерството ще може да се работи от разстояние. 

„Служителката няма симптоми, чувства се добре и следва всички предписания на РЗИ София. Днес ще бъдат направени пробите на всички служители на 3 места в София. Тези, които са с отрицателна проба ще се върнат отново на работните си места“, допълни Аврамова. 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж
На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева