Броят на партиите у нас намалява

Броят на партиите у нас намалява

Намаляват броят на партиите в България - това посочи пред bTV председателят на Сметната палата Цветан Цветков. Броят на политическите формации се е свил с ¼ - от 177 през 2013 г. на 128.

12 формации са се заличили сами само през миналата година. 6 партии пък за втора поредна година не са подали декларации в Сметната палата. По този начин одитната институция е принудена да подаде сигнал в прокуратурата, която ще поиска от Софийския градски съд да ги заличи.

Глобата за неподадени декларации е от 5 до 10 000 лв. 

Регистрираните 33 участници в предстоящите избори за Европейски парламент трябва да подават информация в единния регистър на Сметната палата за всички приходи и разходи, свързани с предизборната кампания. Регистърът ще бъде открит на 26 април и е публично достъпен на страницата на палатата.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Chevron търси диверсифициран подход към инвестициите в рафинерии
Политическа криза във Франция: Правителството на Байру падна след загубен вот на доверие
На днешната дата, 9 септември. Световен ден на красотата
Времето: Слънчево с временни увеличения на облачността
Стартира най-голямото учение в България по линия на гражданска защита в рамките на НАТО
Най-голямата грешка на предприемачите, когато говорят за своя продукт
Петролът поскъпва след решението на ОПЕК+ за умерено увеличение на добива и опасенията за доставките от Русия