ЦИК регистрира коалицията "Изправи се! Мутри вън!"
Централната избирателна комисия регистрира коалиция „Изправи се! Мутри вън!“ за участие в парламентарните избори на 4 април.
Наименованието на коалицията ще се отпечатва в бюлетината по следния начин: ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!, се посочва в съобщение на сайта на ЦИК.
Решението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд чрез Централната избирателна комисия в 3-дневен срок.
Припомняме, че във вторник гражданското сдружение "Изправи се.БГ" и "Отровното трио" подадоха документи в ЦИК за участие в предстоящия парламентарен вот, представяйки 5507 подписа за регистриране на обединението. Коалицията използва съдебните регистрации на три партии - създадената от Меглена Кунева "Движение България на гражданите", "Движение 21" на Татяна Дончева и Единна народна партия, чието най-известно лице е Мария Капон. Обединението обаче все още не е готово с водачите на листи.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Исторически спор: Полша обмисля отнемане на най-високо държавно отличие от Зеленски
Свят |Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Финанси | Advertorial |НАТО свали дрон във въздушното пространство на Латвия
Свят |ООН призова талибаните да прекратят арестите на жени заради правилата за облекло
Свят |Японската икономика се е забавила през първото тримесечие
Свят |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |Времето: Слънчево с краткотрайни валежи
България |Пентагонът повиши степента на заплаха от израелско шпиониране срещу САЩ
Свят |Петролът поскъпна с над 4% след размяната на удари между Иран и Израел
Енергетика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.