Гюров официално оттегля кандидатурата си за управител на БНБ

Общество

Лидерът на парламентарната група на "Продължаваме промяната" Андрей Гюров е внесъл официално заявлението, че оттегля кандидатурата си за управител на БНБ. Това съобщи председателят на Народното събрание Никола Минчев.

Изборът на управител на БНБ е предвиден в програмата на Народното събрание за петък. Така единствен кандидат за поста остава Любомир Каримански от "Има такъв народ". 

Преди дни премиерът Кирил Петков заяви, че "Продължаваме Промяната" няма да подкрепи Каримански и дори предложи да се стигне до нова процедура по избор на управител на Централната банка.

Вчера Гюров коментира, че оттеглянето на кандидатурата му е било добро решение, за да се даде шанс на коалиционните партньори да подновят процедурата и да намерят личност, която да обедини не само участниците в коалицията, но и тези извън нея. Той добави, че при една нова процедура всички опции са на масата.  

Днес в декларация от парламентарната трибуна председателят на ПГ на "Продължаваме промяната" Андрей Гюров обяви, че има опит за промяна на дневния ред на обществото. "В последните дни виждаме отказ от отговорно поведение и целенасочена кампания, която цели да провали управлението. В текущия обществен дебат настоящата опозиция се опитва да замете идеята как се стигна до това управление и защо хората поискаха промяната", посочи той. По думите му, управлението се е сблъскало с "множество кризи", част от които - наследени. Той обаче увери, че въпреки трудностите, управляващите няма да се отметнат от дневния ред, който включва борбата с корупцията, реформа в съдебната система, модернизация на армията, развитие на образованието, повишаване на заплащането на медицинските специалисти, по-активна роля на България в Европейския съюз и на Балканите. Гюров добави, че още утре ще се пристъпи към закриване на спецсъда и спецпрокурата. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
BYD SEALION 5 DM-i: Над 1000 км пробег и технологии, които обикновено струват повече
Тръмп заяви, че САЩ и Израел са се съгласили да преустановят планирани нови удари срещу Иран
Звездите за бизнеса от 3 до 9 август: Време за преосмисляне на целите
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Как да дадете обратна връзка на шефа, без да рискувате работното си място
Alibaba срещу Anthropic: китайският AI модел Qwen претендира за пробив в автономната работа
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Българските газови резерви: Между мита и реалността
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните