ИТН с първи кмет, Илко Стоянов спечели балотажа в Благоевград

Общество

Илко Стоянов новият кмет на Благоевград, предаде БНР. На втория тур от частичните избори кандидатът на „Има такъв народ” събра малко над 56% от гласовете, докато независимият Румен Томов, който е подкрепен от „БСП за България”, получи подкрепа от малко над 40%.

Избирателната активност на балотажа отново бе ниска – 28,46% или 18 645 гласоподаватели от 65 500, които имаха право на глас. Това са едва 500 гласа повече в сравнение с първия тур.

„Ще бъда диалогичен кмет и това, което съм обещал най-вече - ще бъда почтен. Заложих изцяло на позитивното, на новото, на диалога, на разума“, коментира Илко Стоянов. 

Това е първата изборна победа на „Има такъв народ”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
Тръмп пред Асоциацията на кореспондентите: Шоуто трябва да продължи
Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Заради пожарите: Властите във Великобритания предупредиха туристите за опасността в популярни дестинации
Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
Държавният глава Илияна Йотова ще се кандидатира за президент
45 000 пътници ще използват новите три станции на третата линия на софийското метро
Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!