Кабинетът отпусна още 35 млн. лв. за медиците на първа линия
Служебното правителство отпусна 35 милиона лева на Министерство на здравеопазването, за да бъдат изплатени по 1000 лева на медиците на първа линия до края на обявената извънредна епидемична обстановка на 31 юли.
Прието е и решение за закриването на Националния ваксинационен щаб, както беше обявено. На негово място ще действа консултативен съвет по ваксини от експерти с по-широка експертиза и с по-широка обществена представителност, който ще подпомага здравния министър в организирането и провеждането на ваксинациите. Новият съвет ще изготвя обществена информация с цел да бъде повишено доверието към ваксините и постигането на висок обхват в страната.
Остава възможността министърът да създава съвети, като експертни консултативни звена, в случай, че има необходимост от консултативна помощ от външни експерти за решаване на проблеми от специалната му компетентност, се казва още в съобщението.
Ключови думи
|
|
Глобалната активност по сливания и придобивания се е увеличила с 10% през първите девет месеца на 2025 г.
Икономика |ChatGPT споделя данни за броя потребители с признаци на психоза или суицидни мисли
Любопитно |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Главният изпълнителен директор на Goldman Sachs не вижда „системна криза“ на кредитните пазари
Финанси |Депутатите обсъждат на извънредно заседание ръста на заплатите на младите лекари
Политика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Политика |Магнитни вълни разкриват тайната на слънчевата корона
Наука и Здраве |Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
Общество |Луксозните марки засилват присъствието си в Китай, за да възстановят потреблението
Бизнес |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.