Шефът на агенцията за електронно управление поискал да бъде освободен от поста

Шефът на агенцията за електронно управление поискал да бъде освободен от поста

Правителството прие решение за освобождаването на Атанас Темелков от длъжността председател на Държавна агенция „Електронно управление“ и за назначаването на този пост на Красимир Симонски. Темелков е освободен предсрочно по негово искане, уточняват от правителствената информационна служба. 

Красимир Симонски е инженер по специалност „Изчислителна техника“ от Техническия университет-София. Доктор е на науките на БАН. От 1991 г. до 2002 г. е заемал длъжността директор компютри и комуникации в Американския университет в Благоевград. В периода 2007 г. – 2009 г. е бил заместник-председател на Държавната агенция за информационни технологии и съобщения с ресор „Информационни технологии“.

От началото на 2013 г. е изпълнителен директор на Изпълнителна агенция „Електронни съобщителни мрежи и информационни системи“ до назначаването му за заместник-председател на новосъздадената Държавна агенция „Електронно управление“. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как Оулу се превърна в световна столица на зимното колоездене
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
66 души загинаха при пожар в хотел в турски ски курорт
Изтегляне от СЗО и отсрочка за TikTok: Какво предвиждат първите укази и заповеди на Тръмп?
Тръмп призова Путин да се съгласи на сделка с Украйна
Наталия Киселова внесе проектрорешения за сваляне на имунитета на Лена Бориславова и още двама депутати
Макрон: Конфликтът в Украйна няма да свърши утре или вдругиден, Европа трябва да се събуди
Зеленски постави под съмнение ангажираността на САЩ към бъдещето на Европа