Президентът връчва мандат за съставяне на правителство на ГЕРБ-СДС

Президентът връчва мандат за съставяне на правителство на ГЕРБ-СДС

Президентът Румен Радев ще връчи първия мандат за съставяне на правителство днес по обед. По закон той се полага на първата политическа сила в новия парламент, която в случая е коалицията ГЕРБ-СДС, която ще разполага със 7 дни, в които да предложи своя проектокабинет. 

Премиерът в оставка Бойко Борисов вече обяви, че има готов състав на правителство, който ще бъде оглавен от Даниел Митов. Той ще пристигне в сградата на президентсвтото точно в 13 часа, а държавният глава ще му връчи проучвателния мандат.

След вчерашните политически консултации при президента стана ясно, че ГЕРБ ще вземат мандата и ще предложат кабинет. По закон, ако не успеят да съберат подкрепа в парламента, следва втори опит със следващата по численост политическа сила, която е партията "Има такъв народ". Ако се стигне до връчване на трети мандат, той се дава по преценка на държавния глава.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъжда внасяне на вот на недоверие наесен
Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи