Путин е готов да се срещне лично с Ким Чен-ун

Путин е готов да се срещне лично с Ким Чен-ун

Руският президент Владимир Путин е изразил готовност да се срещне лично с лидера на Северна Корея Ким Чен Ун, съобщи държавната агенция КЦТА, цитирана от ТАСС.

Путин заявява това в телеграма до Ким по случай отбелязваното на 15 август - денят на освобождението на двете Кореи през Втората световна война, предава БТА.

"Готов съм да се срещна с Вас в най-скоро време за обсъждане на актуални въпроси от двустранните отношения и важни регионални въпроси", се казва в телеграмата. В нея Путин заявява още, че отношенията между Русия и КНДР са с "приятелски и конструктивен характер" и изразява увереност, че Москва и Пхенян ще могат "да развиват взаимноизгодно сътрудничество, включително осъществяване на тристранни програми с участието на Русия, КНДР и Република Корея".

По-рано Путин отправи покана към Ким да посети Русия. Според руския президент лидерът на КНДР може да дойде на Източния икономически форум през септември във Владивосток, но може да направи и отделна визита.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли
Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъжда внасяне на вот на недоверие наесен
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ