Путин вероятно ще посети България след изборите в Русия

Общество

2018 година е точното време руският президент Владимир Путин да посети България. Това каза във Велико Търново пред радио „Фокус” руският посланик Н. пр. Анатолий Макаров.

Визитата вероятно ще бъде уговорена, след като приключат изборите в Русия, на 18 март, посочи той. 

Макаров припомни, че отправената от държавния глава Румен Радев покана важи за цялата година, през която честваме 140 години от Руско-турската освободителна война.

„След изборите в Русия на 18 март, ще бъде съгласувана дата за това посещение. Смятам, че визитата ще се състои. Сега е точното време за посещение на руския президент, тъй като последното му посещение беше през януари 2008 година – това са повече от 10 години“, обясни Макаров.

Вчера говорителката на Кремъл Мария Захарова с подчертана ирония в изявление пред журналисти в Москва предложи на българския премиер Бойко Борисов руско гражданство, за да можел да гласува и той на изборите на президент в Русия. Поводът за тази реакция беше шеговит коментар на Борисов наскоро, че на този свят човек не може да избира "само родителите си и руския президент."

Солидно руско присъствие ще има в България за предстоящия национален празник на 3 март, съобщи още посланик Макаров

На 2 март у нас пристига руският патриарх Кирил, ще има и посещение на парламентарна делегация по покана на Народното събрание. Ще дойдат и представители на Руското военно-историческо дружество, на Руското историческо дружество, допълни руският посланик.

Н. пр. Анатолий Макаров е във Велико Търново по покана на кмета на града инж. Даниел Панов и областния управител проф. Любомира Попова по повод откриването на изложба, посветена на Освобождението на България, в която участва и копие на Самарското знаме.

Всички руски паметници във Великотърновска област ще бъдат възстановени, което ще се случи със съвместните действия на Руската федерация и местните власти, заяви още Макаров.„Това е общата ни история, скрепена с кръвта от братските ни народи и ние трябва да се грижим за нея“, подчерта посланикът. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тестват човешката коса като бариера за филтриране на нефт и пластмаси от океана
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Звездите за бизнеса от 17 до 23 август: Време за нови цели и амбициозни проекти
Спряха разрешителните на 12 склада на индийски гиганти в хранителния сектор
Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Франция ще строи шест нови АЕЦ
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп