София: Гласуват нови критерии за прием в първи клас

Общество

Новите критерии за прием в първи клас ще бъдат окончателно гласувани на заседание на Столичния общински съвет, предава Нова тв.

Най-много точки ще се дават за родител със съвпадащ постоянен и настоящ адрес в непосредствена близост до училището. На второ място само за настоящ адрес, а на трето – ако родителят живее в същия район. Ще има и социални и допълнителни критерии според нуждите на училището и на учениците.

На заседанието на общинския съвет ще се обсъждат обезщетенията, които столичани ще получат за дните, в които нямаха парно и топла вода след аварията на „Топлофикация”. Градският парламент ще одобри как да изглеждат примерните фактури за февруари, които ще получим на 15 март.

Макар да не е в дневния ред на заседанието, общинските съветници ще търсят решение по въпроса с незаконната цена на билета за градски транспорт в столицата. Вчера Административният съд реши, че наредбата за цените в столичния градски транспорт е незаконна.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Урок по предприемачество от реалния свят: Симона Косева вдъхнови ученици да приемат провала като път към успеха
Тръмп: Иран е разгромен, иска сделка, но тя не устроива Вашингтон
Традиция на MI6: Шефовете на френските и британските шпиони се срещат на мач по ръгби в Париж
На днешната дата, 14 март. Световен ден на съня
Конфликтът в Близкия изток води до спад с 15-20 % на резервациите в българския туризъм
Нов данъчен стимул: Бизнесът ще може да приспада 25% за изследователски разходи
„Парадоксът на успеха“, който кара дори победителите да се страхуват от провал
Академия „Равен старт“ дава финансови съвети на ученици от квартал „Факултета“