Тони Блеър: Не знам дали ми харесваше да съм британски премиер

Тони Блеър: Не знам дали ми харесваше да съм британски премиер

Бившият британски премиер Тони Блеър направи неочаквани признания, че не е бил особено щастлив на този пост.

Блеър, който изкара три мандата от 1997 до 2007 година, установил, че отговорността е „толкова огромна“, че го накарала да се чувства неудовлетворен, пише ДПА.

За своите изживявания министър-председателят споделя в нова програма на „Би Би Си“, която разкрива как се променя ролята на премиера през последните 30 години. Великобритания отбелязва утре знаков юбилей - 300 години от създаването на премиерския пост в страната.

„Всеки ден вземаш решения и всеки ден си под огромен надзор, както и семейството ти… Така че, не знам дали ми харесваше“, разказва Блеър. „Парадоксът е, че започваш от най-популярния и най-малко способния и завършваш като най-малко популярния и най-способния“, добавя още той.

В програмата участват и други бивши премиери – Дейвид Камерън и Джон Мейджър, както и настоящият – Борис Джонсън.

„Помня как се шегувах след няколко месеца, че прекарваш прекалено много време, опитвайки да откриеш какво всъщност прави правителството и доста време, опитвайки се да го спреш“, споделя Камерън.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Караджов за искания подкуп от шофьори на Роби Уилямс: Случаят е срам и позор
Мерц: Европа не е във война, но вече не е в мир с Русия
Перник и останалите населени места, захранвани от язовир "Студена", са без вода
Тръмп и Нетаняху се договориха за план за прекратяване на войната в Газа, подкрепата на „Хамас“ е под въпрос
Джей Ди Ванс: Вървим към спиране на работата на федералното правителство
Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Рапърът Снуп Дог ще бъде кореспондент на NBC на Олимпийските игри в Италия