Тръмп прие номинацията на републиканците за кандидат-президент

Тръмп прие номинацията на републиканците за кандидат-президент

Президентът на САЩ Доналд Тръмп обеща, че страната му ще се радва на "рекордно благоденствие", ако той бъде преизбран, предаде ДПА. В речта си, с която прие номинацията на републиканците за кандидат-президент, той обеща "отново да възстанови най-великата икономиката в историята" и каза, че ще създаде "нов дух на единство".

Тръмп очерта оптимистична картина на бъдещето на Америка, включително обеща победа над коронавирусната епидемия, предаде Асошиейтед прес. Той подчерта обаче, че тези светли хоризонти са възможни само ако той победи на изборите съперника си, кандидата на демократите Джо Байдън, когото още веднъж остро атакува.

"Прекарахме последните четири години, оправяйки щетите, които Джо Байдън нанесе през последните 47 години", заяви той, имайки предвид кариерата на Байдън като сенатор и вицепрезидент. Байдън не е спасителят на американската душа, той е разрушител на американски работни места и ако получи възможност, ще бъде разрушителят на величието на Америка, каза Тръмп. Байдън ще прехвърли американски работни места в Китай. Неговият дневен ред е "Произведено в Китай, а моят е "Произведено в САЩ", заяви президентът.

Тръмп се представи като последната преграда, предпазваща американския начин на живот, който е под обсада от радикални сили, и заяви, че дневният ред на демократите е "най-екстремисткият набор от предложения", предлагани някога от кандидат, номиниран за президент от голяма партия, предаде БТА.

"Никой няма да бъде в безопасност в една Америка на Байдън", добави милиардерът републиканец, изтъквайки "слабостта" на противника си и представяйки го като марионетка на "радикалната левица", отбелязва Франс прес. "Той прекара цялата си кариера от грешната страна на историята", заяви Тръмп, визирайки бившия вицепрезидент на Барак Обама, избран за първи път в Сената преди близо половин век.

В словото си Тръмп обеща да не вкарва САЩ в безсмислени и скъпоструващи войни", предаде ТАСС. "Ние ще държим Америка по-далеч от безсмислени и скъпоструващи войни в чужбина", увери президентът. "За разлика от предишните администрации аз ще предпазя Америка от нови войни и нашите войски ще се завърнат у дома", добави той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Заради западните санкции: Рекордни обеми петрол се съхраняват на танкери
Уникална колекция от 46 жълти Ferrari-та отива за продажба на търг
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
EК временно спира изплащането на 215 млн. евро от Плана за възстановяване и устойчивост на България
Три начина да подобрите качеството на вашите идеи
На днешната дата, 6 ноември. Рождениците днес
Бюджетните драми на Княжество България: Как се харчат държавните пари след Освобождението?