Утре гласуват оставката на Цветан Цветанов

Общество

Утре ще се гласува оставката на Цветан Цветанов като председател на парламентарната група на ГЕРБ, заяви шефката на парламента Цвета Караянчева в началото на пленарното заседание днес. 

Това ще бъде първата точка, обсъждана в петъчния пленарен ден.

Цветан Цветанов официално обяви на брифинг вчера, че подава оставка като шеф на депутатите на ГЕРБ, но остава зам.-председател на партията. Брифингът, започнал в 17.00 ч. в парламента вчера обаче продължи повече от час и накрая Цветанов отбеляза "Видяхте ли какво стана сега? Деловодството затвори. Утре ще подавам оставка." 

Ще гледаме да се организираме в един ден да минат оставките и новите назначения, сигурно ще е в петък, заяви днес и премиерът Борисов на сутрешния брифинг по повод предизборното споразумение със СДС. Очаква се до края на деня Борисов да обяви и номинацията си за министър на правосъдието, след като съобщи кой ще наследи поста на Цветанов като шеф на ПГ на ГЕРБ - Даниела Дариткова. Това предложение подлежи на гласуване само в парламентарната група на ГЕРБ.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Най-малко 120 училищни директори в испанската област Валенсия подадоха оставки
Защо не е добра идея да карате със зимни гуми през лятото?
Плажовете на Халкидики премахват практиката чадър и шезлонг срещу едно кафе
Музеите в Англия се противопоставят на предложението за входна такса за чуждестранни туристи
tbi bank обяви Весела Колева за изпълнителен директор и член на УС
Financial Times: ЕС отказа достъп на британски стоки до единния си пазар
Комуникационни грешки, които бързо подкопават доверието в лидерите
Радев: Трябва да има смяна на цялостната политика на Европа за конфликта в Украйна