Уволниха дисциплинарно директора на Националния филмов център
Със заповед на министъра на културата Велислав Минеков от 17 юни 2021 г. е уволнен дисциплинарно изпълнителният директор на Изпълнителна агенция „Национален филмов център” Жана Караиванова, съобщиха от Министерството на културата.
Причините за решението са "системно неизпълнение на служебните задължения и нарушения, свързани със системата за управление и финансов контрол, констатирани в одитен доклад от май 2021 г. "
Жана Караиванова е начело на Националния филмов център от 2017 г., когато спечели конкурса за директор. От 1994 г. споделя живота си между Ню Йорк и София. През 2000 създава фестивал на българското кино в Ню Йорк, а през 2010 г. създава фестивала на независимото американско кино в София So Independent. Завършила е ВИТИЗ "Кръстьо Сарафов" със специалност актьорско майсторство през 1981 г.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Компании |Стоянов: Правителството търси самолети МиГ-29 само за резервни части
Политика |Праисторически отпечатъци в Кения разкриват нови тайни за изчезнал човешки родственик
Любопитно |Главният прокурор на Палермо: Сицилианската мафия проявява интерес към покупките на дронове
Свят |10 вечни цитата на модния диктатор Кристиян Диор
Лица | Advertorial |Прости съвети как да заобичаме живота повече
Техники за успех | Advertorial |Франция: Оланд няма да се кандидатира за втори мандат
Политика | Advertorial |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Цвети Стоянова продължава лечението си в чужбина
Общество | Advertorial |Затлъстяването може да се окаже заразно
Наука и Здраве |7 неща, които хората с интуиция правят различно
Техники за успех | Advertorial |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.