Времето: Южен вятър носи затопляне

Времето: Южен вятър носи затопляне

В четвъртък ще е предимно слънчево. На места в Горнотракийската низина и по поречието на Дунав ще има мъгли. След обяд от запад ще се увеличава високата облачност, а до вечерта ще се вплътни и снижи. Ще духа слаб до умерен южен вятър и с него температурите ще започнат да се повишават. Минималните температури ще са от минус 8-9 градуса на места в Западна България и затворените котловини до 2-4 градуса по морския бряг. Максималните ще са от 3-4 градуса в районите с по-трайни мъгли, до 12-13 градуса на места в Източна България и северно от планините, където южният вятър ще е по-силен.

Над планините ще преобладава слънчево време. След обяд облачността, предимно средна и висока ще се увеличи, но ще се задържи почти без валежи. Ще духа умерен и силен югозападен вятър и с него температурите ще се повишат. Максималната на 1200 метра ще е около 7 градуса, а на 2000 метра - около 2 градуса.

Над Черноморието ще е предимно слънчево, сутринта на отделни места с мъгли. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Максималната температура на въздуха ще е 10-13 градуса, близка до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

Слънцето в София изгрява в 07:45 часа и залязва в 16:53 часа. Продължителността на деня е 9 часа и 8 минути.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кристалина Георгиева: С еврото България ще привлича повече инвестиции
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
Може ли Българският енергиен холдинг да придобие активите на "Лукойл"?
Ключови правила за освноваване на успешен стартъп
Времето в неделя: Облачно с валежи в Югозападна и Източна България
Китай обяви временното спиране на забраната за износ на галий, германий и антимон към САЩ
И Румъния спешно търси варианти за рафинерията в Плоещ, собственост на Лукойл