Facebook спира рекламата на страници с фалшиви новини
Facebook ще забрани рекламата на страници в социалната мрежа, която редовно препраща към фалшиви новини.
"Ако страници споделят многократно статии, определяни като „фейк нюз“, тези страници няма да имат право да се рекламират във Facebook", гласи текстът, публикуван на блога на компанията.
"Фалшивите новини вредят на всички (…). Те правят света по-зле информиран и унищожават доверието“, продължава съобщението.
Фалшивите новини станаха обект на дебати около избирането на Доналд Тръмп за президент на САЩ в края на 2016 г. с обвиненията, че са повлияли на решенията на избирателите.
"Намерихме примери за страници, използващи рекламите във Facebook, за да разширят аудиторията си и разпространението на информацията си“, казва компанията на Марк Зукърбърг.
Обвинявани, че не правят достатъчно срещу фалшивите новини и апологията на тероризма, интернет гигантите Facebook, Google и Twitter увеличиха през последните месеци съобщенията за мерките, които предприемат срещу спорното съдържание.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Асен Василев: Свръхдефицитът ни е наложен превантивно за 2026 г. и е нарушение на регламента
Политика |Радев: Слагаме край на предоставянето на въоръжение от българската армия за Украйна
България |Галя Василева положи клетва като депутат от ГЕРБ-СДС на мястото на Любен Дилов-син
Политика |Директорът на "Евровизия": Много ни хареса, че четири града в България искат да бъдат домакини
Общество |Конфликтът между Пакистан и Афганистан се изостря след нови въздушни удари
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Времето: Слънчево, топло и ветровито
България |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Ройтерс: Пет държави в ЕС предлагат да се ограничат правата на бъдещи членки
ЕС |Петролът леко поевтинява въпреки новата ескалация на напрежението между САЩ и Иран
Енергетика |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Радев: Нито едно евро, нито цент, няма да бъдат отнети от българския пенсионер
България |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.