120 издателства се представят на "Алеята на книгата" в София
"Алея на книгата" със 120 участници и културна програма с над 60 събития започва днес в София. Изложението продължава до 12 септември в пешеходната зона на бул. "Витоша" и парка пред НДК, съобщават организаторите от асоциацията "Българска книга" (АБК). Щандовете на издателства и книготърговци ще работят всеки ден от 10:00 до 20:00 ч.
Литературният кът, който всяка година е сцена на културната програма със свободен достъп, включва премиери на книги, срещи с автори, издатели и преводачи, събития за деца. Новата му локация е на пешеходната ул. "Витоша", в близост до пресечката с ул. "Солунска".
Изложението ще се проведе под мотото "9% ДДС върху книгите за по-четяща и по-образована нация", като всички посетители ще получат листовки с информация за кампанията, чиято цел е да бъде запазена намалената ставка на ДДС върху книгите, която беше въведена като временна мярка на 1 юли 2020 г. със срок до края на тази година.
АБК инициира и петиция за превръщането на мярката в постоянна, и за подкрепа на книгите и четенето. Събраните подписи ще бъдат изпратени на институциите, за да служат като допълнителен аргумент при вземането на решение за запазване на намалената ставка на ДДС върху книгите и прилагане на други политики за подкрепа на четенето.
"Точно на деня на Съединението, защото книгите са нещо, което обединява и радостната новина е, че ще можем да стартираме, разбира се, при спазване на всички мерки, както е било всеки път от началото на пандемията досега. Събитието е изключително мащабно тази година, има 47 шатри, близо 120 издателства, което означава, че читателите ще могат да се срещнат наистина с едно огромно книжно богатство", коментира пред БНР председателят на Управителния съвет на Асоциация "Българска книга" Десислава Алексиева.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Smallman с ново видео и нова песен
Култура | Advertorial |Липсващ протеин може би предизвиква част от случаите на аутизъм
Наука и Здраве |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.