Дете скочи върху релсите на метрото

Дете скочи върху релсите на метрото

Дете скочи на релсовия път на метростанция Сердика II. До опасната ситуация се е стигнало, след като детето изпуснало зарчета, с които си играело на релсите и се спуснало да ги прибере. Бърза реакция на персонала е предотвратила възможна трагедия. Веднага е била задействата предпазна система и е било изключено електрическото напрежение в участъка.

"Там тече 825 волта ток - буквално убийствен. Несериозно отношение на родителите му! Може ли родители да оставят детето си по този начин да действа!?", обясни причината за инцидента пред програма "Хоризонт" директорът на "Метрополитен" Стоян Братоев.

Въпреки извънредната ситуация, движението на влаковете не е било възпрепятствано, макар че по това време интервалът им на движение е бил през 6 минути, допълни той.

Братоев допълни, че вече са предприети превантивни мерки и от догодина на част от метростанциите от линия едно и две ще бъдат монтирани предпазни съоръжения.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Урсула фон дер Лайен: ЕС е готов да мобилизира 3 млрд. евро за един „демократичен“ Беларус
Зеленски отхвърля предложението на Тръмп за размяна на територии с Русия
Великобритания, Австралия и Канада с призив Беларус да прекрати репресиите и нарушенията на правата на човека
Радев: Правителството на Пеевски и Борисов се готви да разпродава държавни имоти
Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да растат
90-секундното правило за справяне със силните емоции
Времето: Слънчево с температури до 39 градуса
Северна Корея е започнала да демонтира високоговорители за пропаганда по границата с Юга