Метрото ще стига до лифта в Симеоново

Политика за бисквитки

Удобна и бърза връзка с планината – някой ден столичани и гостите на София ще стигат до Симеоновския лифт с метро и оттам директно ще потеглят към високите части на Витоша.   

Столичният общински съвет потвърди днес проекта на общината за изграждането на обща станция на метрото и на Симеоновския лифт. Съответно, общинските съветници са приели и предложението към проекта за безвъзмездното и безсрочно право на преминаване в полза на Столична община през частните имоти в обхвата на трасето, става ясно от съобщение на столичният кмет Йорданка Фандъкова във фейсбук.

"Това е начинът да осигурим най-удобната връзка с планината – директно от станция на метрото. Предстои изменение на Общия устройствен план на Столична община, с което да обезпечим разширението на метрото след станция „Бизнеспарк“ до северната страна на Околовръстния път (срещу „Ринг мол“ и Икея) с още една нова междинна станция", съобщава още тя.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ще има ли нов играч в конфликта? Иракски кюрди с въоръжение от ЦРУ подготвят пробив в Иран
Колко токсично е работното ви място?
Директорът на НСОРБ: Има забавени плащания по Общинската инвестиционна програма
Тартор на японската мафия „Якудза“ беше вкаран за 20 г. в затвора чрез агенти под прикритие
Кристалина Георгиева: Световната икономика отново е подложена на изпитание
На днешната дата, 5 март. Рождениците днес
Времето: Ветровито, облачно, а на места в Западна и Централна България и дъждовно
Водещи тех компании се споразумяха с Тръмп сами да финансират допълнителното потребление на ток