Над 130 снегорина на терен в София

Над 130 снегорина на терен в София

Във връзка с валежите от сняг в южните и източните райони на Столична община рано тази сутрин са извършени обработки със смеси срещу заледяване.

На терен са над 130 снегопочистващи машини.

Обработени са улици и булеварди, по които се движи общественият транспорт, общински пътища и основни улици в районите "Панчарево", "Витоша", "Студентски", кв. ”Горна баня”, „Триадица”.

В момента продължава работа по вътрешноквартални улици в район „Витоша”. Обработени са и участъци от Южната дъга на "Околовръстен път", съобщават от пресцентъра на общината.

Опесъчаване е извършено на планинските пътища във Витоша Драгалевци – Алеко и Бояна – Златни мостове.

Градският транспорт се движи навсякъде по обичайните си маршрути.

Прогнозата за времето е за усилване на вятъра, снеговалеж и понижение на температурите. На шофьорите се напомня да използват автомобилите си оборудвани за движение при зимни условия.

В кризисните центрове на Столична община са потърсили подслон 140 души, останали без дом. В тях те получават храна и възможност да пренощуват. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 октомври
Автентичността е най-силният актив на една марка
Зафиров: До вторник всички министерства са длъжни да докладват готовността си за реакция при бедствия и аварии
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Eвропейската космическа агенция откри четвъртата си антена за сигнали от далечния космос