Разхлабват част от covid-мерките в София
Разхлабват противоепидемичните мерки в София. Това реши на днешното си заседание Областният кризисен щаб.
От 00.00 ч. на 10 февруари нощните заведения отново ще могат да работят без вечерен час. Остава обаче изискването за запълване на максимум 50% от капацитета им, както и за "зелен сертификат" за служители и клиенти и осигуряване на дистанция от 1,5 м между масите.
От 14 февруари ще има облекчение на две други мерки. Всички ученици се връщат присъствено в клас при тестване веднъж седмично. "Това решение е взето на базата на намаления брой заразени преподаватели и ученици, който се отбелязва след ваканцията", съобщи областният управител на София Иван Кючуков.
От тази дата се подновява и плановият прием в болниците, както и извършването на планови операции.
На заседанието на Щаба следващата сряда ще бъде отчетено дали разхлабването на мерките не е довело до влошаване на епидемичната обстановка и, ако се окаже така, ще се решава дали мерките да не се затегнат отново.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Осъвременяват пенсиите с 7,8% по швейцарско правило от 1 юли. Социалната пенсия става 183,81 евро
България |Носител на „Пулицър“ и водещ историк в САЩ Гордън С. Ууд загина след удар от кола
Свят |Заради теч: NASA е наредила за кратко готовност за евакуация на част от екипажа на МКС
Свят |Автопроизводителят Renault реши да ограничи приходите си от военни договори
Компании |Военната прокуратура и ДАНС проверяват договори в Министерството на отбраната
Политика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.