Англия разгроми Панама с 6:1

Англия си осигури участие на осминафиналите на Световното първенство по футбол, след като победи Панама с 6:1 в мач от група „G”, който се игра на стадион „Нижни Новгород“ в едноименния град.

Головото шоу откри Джон Стоунс с попадение в 8-мата, a Хари Кейн удвои преднината на „трите лъва" в 22-рата минута с гол от дузпа. Третият гол вкара Джеси Линдард в 36-тата мунита, последван от второто попадение на Стоунс в 40-тата минута. В добавеното време на първата част Кейн покачи резултата на 5:0 с втори гол от дузпа, а в 62-рата оформи своя хеттрик. Почетно попадение за Панама отбеляза Фелипе Балой в 78-мата минута.

С тази победа Анлия се изравни с Белгия на първо място в групата с 6 точки и еднаква голова разлика от 8-2. Двата тима ще се срещнат в директен сблъсък на 28 юни, който ще определи победителя в групата.