Goldman Sachs Group създава отдел за спортни франчайзи

 Goldman Sachs Group създава отдел за спортни франчайзи

Американската банка Goldman Sachs Group създава отдел за спортни франчайзи в рамките на инвестиционното си банкиране, съобщава в. Wall Street Journal.

Новото подразделение ще съчетава сливания и придобивания в областта на спорта и спортното финансиране и ще позволи на богати клиенти да инвестират в частни спортни клубове, стадиони и други проекти. Работата по привличането на такива инвеститори ще се извършва в сътрудничество със специалисти по управление на активи и големи фирми за дялово инвестиране.

От Goldman са отказали да съобщят пред  Wall Street Journal  в кои клубове ще могат да инвестират клиентите, но е известно, че това може да включва клубове от второстепенните лиги.

Банката е работила по различни спортни сделки в САЩ и извън тях, включително по продажбата на футболен клуб "Челси" и Формула 1, припомня изданието.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

След разговор между Борисов и Трифонов: ИТН изтеглят спорния законпрект за затвор при публикуване на лична информация
Кметът Васил Терзиев: В София се извозват 60-70% от боклука в "Люлин" и "Красно село"
Дания планира да забрани социалните мрежи за потребители под 15-годишна възраст
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Зеленски: Ако Путин иска да превземе Източна Украйна, ще трябва да погребе един милион от войниците си
Проф. д-р Деян Радев: Ниското ниво на финансова грамотност носи голям риск
100 години назад: Връщаме ли се във времената, когато политиците се страхуваха от собствените си образи?
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години