Лео Меси спечели седма „Златна топка“

Политика за бисквитки

Лионел Меси спечели седмата в кариерата си „Златна топка“, с което вече има две титли преднина пред главния съперник Кристиано Роналдо. Въпреки че годината за футболиста може да се счита за относително слаба на клубно ниво, той изигра важна роля в помагането на Аржентина да спечели „Копа Америка“ по-рано през годината, пише CNN.

„Наистина съм горд, че отново печеля „Златната топка“ на „Франс Футбол“, каза Меси. Той благодари на семейството, приятелите и всички хора, които го подкрепят.

 

 

Бившият нападател на „Барселона“, който през 2021 г. се премести в „Пари Сен Жермен“, е носител на наградата през 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 и 2019 година. Този път в топ 3 на селекцията попаднаха Роберт Левандовски от „Байерн“ Мюнхен и Жоржиньо от „Челси“.

По време на церемонията Меси натисна бутон, с който освети един от символите на Париж – Айфеловата кула.

 

 

При жените носителка на титлата е Алексия Путеяс от „Барселона“, която през годината е белязала 37 гола и 27 асистенции. Тя пребори съотборничката си Дженифер Ермосо за спечелването на наградата, която се присъжда за трети път.

 

 

Списъкът с номинираните се съставя от френското издание „Франс Футбол“, след което група журналисти от цял свят гласуват за победителите.

Друга звезда на „Барселона“ – Педри, спечели трофея „Копа“, който се присъжда на най-добрия играч до 21-годишна възраст.

Левандовски не си тръгна с празни ръце, тъй като бе обявен за нападател на годината – нов приз, въведен през 2021-ва. Вратарят на Италия Джанлуиджи Донарума спечели „Яшин“ за най-добър вратар.

Европейският шампион „Челси“ бе обявен за клуб на годината, с което стана първия тим, получил наградата.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Американски алпинист постави рекорд за най-бързо изкачване на връх Еверест
Инцидент в Запорожката АЕЦ поражда опасения за безопасността
Израелската армия превзе стратегически замък в Южен Ливан
Времето: Сутринта ще бъде предимно слънчево, следобед се очакват краткотрайни валежи
Започва изплащане на помощи след наводненията, съобщи министър Ефремова
На днешната дата, 31 май. Международен ден за борба против тютюнопушенето
Плажовете на Халкидики премахват практиката чадър и шезлонг срещу едно кафе
Разпространението на ебола в ДР Конго е „дълбоко тревожно“, предупреждава MSF