Манчестър Юнайтед назначи португалеца Рубен Аморим за мениджър на отбора

Манчестър Юнайтед  назначи португалеца Рубен Аморим за мениджър на отбора

Манчестър Юнайтед назначи португалеца Рубен Аморим за старши треньор на мястото на Ерик тен Хаг, съобщиха от клуба от Висшата лига в петък, надявайки се, че един от най-ярките млади треньори в Европа може да им върне предишната слава, предаде Ройтерс.

39-годишният Аморим ще се присъедини към Юнайтед с договор до 2027 г. с опция за още една година, след като изпълни задълженията си към Спортинг - клуб, който той възроди по време на четири и половина години начело.

„Рубен е един от най-вълнуващите и високо оценени млади треньори в европейския футбол“, се казва в изявление на Юнайтед.

„Високо оценен като играч и треньор, неговите титли включват спечелването на два пъти на Примейра Лига в Португалия със Sporting CP; първата от които е първата титла на клуба от 19 години насам.

„Рууд ван Нистелрой ще продължи да ръководи отбора, докато Рубен се присъедини към него.“

Харизматичният Аморим, известен с приятния си за публиката стил на висока преса и футбол, основан на владеене на топката, изведе Спортинг до тититлите в Примейра Лига през 2021 и 2024 г., а през този сезон те отново водят в класирането.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп: Ще получим Гренландия – по лесния или по трудния начин
Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Великобритания отпуска £200 млн. за подготовка за евентуално разполагане на войски в Украйна
Великобритания обмисля забрана на X заради голи снимки, генерирани от изкуствен интелект
Времето през уикенда: Ветрове и снеговалежи
Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
Смъртта на млада жена, застреляна от агент на имиграционните служби, предизвика остри обществени реакции в САЩ