Новак Джокович е тенисистът на десетилетието
Новак Джокович е обявен за тенисист на десетилетието според класацията на уебсайта Tennis.com. Веднага след него се нареждат съперниците му Роджър Федерер и Рафаел Надал.
Равносметката за сърбина от изминалите 10 години са приключването на пет сезона на първа позиция и 14 титли от Големия шлем. След победата на Френското открито първенство през 2016-а той стана третият мъж в историята, носител на 4-те престижни тенис отличия наведнъж от 1969 г. насам. Джокович е единственият тенисист, успял да завоюва всичките 9 награди от „Мастърс“ 1000. За десетилетието има само 100 загуби от всичките си 727 изиграни мача.
При големия си пробив в тениса през 2007-а Джокович заяви, че иска да бъде номер едно в света и успя да го постигне трайно, задържайки се за 275 последователни седмици на челната позиция в класацията на Асоциацията на професионалните тенисисти. С големите си постижения 32-годишният спортист направи сръбската столица Белград домакин на купа „Дейвис“ за първи път в историята.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Дончев: Джобът на българите няма да олекне заради новия дълг
Финанси | Advertorial |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Пет мъртви бебета открити в семейна къща във Франция
Общество |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.