Спряха футболното първенство на Турция след побой над съдия

Турското футболно първенство беше спряно за неопределено време заради инцидент, станал по време на мача "Анкарагюджю" - "Ризеспор". Главният рефер Халил Умут Мелер е бил нападнат от президента на "Анкарагюджю"  съобщава Daily Sabah.

Срещата от турската Суперлига завърши при резултат 1:1.  "Анкарагюджю" водеше почти през целия мач, но изпусна победата в 97-ата минута на мача, когато резултатът беше изравнен. През първото полувреме реферът отмени гол на домакините, а играч на "Анкарагюджю" беше изгонен.

Веднага след последния съдийски сигнал президентът на домакините Фарук Коджа се втурна на терена и се нахвърли върху главния съдия. Той удари Халил Умут Мелер, който падна на земята, а няколко души от антуража на Коджи започнаха да го ритат, поясни  Daily Sabah.

Министърът на правосъдието Йълмаз Тунч каза, че е започнало разследване срещу нападателите.

Външният министър на страната Али Йерликая каза, че Фарук Коджа е в болницата под наблюдението на силите за сигурност. Очаква се да му бъде избрана мярка за неотклонение.

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган осъди инцидента и пожела бързо възстановяване на ранения рефер.