Кой срещу кого в групите на Мондиал 2018
Преди броени минути бе изтеглен жребият за груповата фаза на Световното първенство по футбол в Русия догодина. Церемонията се състоя в Кремъл, Москва.
Най-тежка се оформи Група F, където попаднаха отборите на Германия, Мексико, Швеция и Южна Корея.
Принципът на жребия остана непроменен – във всяка група можеше да попадне по един отбор от съответната континентална зона, като изключение прави само зоната на УЕФА. Стандартната процедура предвиждаше първо да бъде изтеглена страната-участник, а след това групата на първенството, в която попада.
Календарът на срещите за всяка от групите вече е подготвен. Първите три мача на всеки отбор ще се играят в различни градове.
Мачът, който ще открие Мондиал 2018 е Русия и Саудитска Арабия на 14 юни. Надпреварата ще продължи до 15 юли.
Ето и пълния жребий:
Група А: Русия, Уругвай, Египет, Саудитска Арабия.
Група В: Португалия, Испания, Иран, Мароко.
Група С: Франция, Перу, Дания, Австралия.
Група D: Аржентина, Хърватия, Исландия, Нигерия.
Група Е: Бразилия, Швейцария, Коста Рика, Сърбия.
Група F: Германия, Мексико, Швеция, Република Корея.
Група G: Белгия, Англия, Тунис, Панама.
Група H: Полша, Колумбия, Сенегал, Япония.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Над 160 000 нарушения на трудовото законодателство засече ГИТ от началото на годината
България |Защо най-големият производител на течен шоколад поведе война срещу турските продавачи на лешници?
Компании |Надзорният съвет на НОИ одобри ревизирания проектобюджет на ДОО за 2026 г.
България |От утре пускат поетапно парното в София
Общество |От НСОРБ прогнозират ръст на цените при евентуална национализация на общински ВиК дружества
България |Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Техники за успех |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 3 до 9 ноември
Хороскоп |Тръмп: Не вярвам да влезем във война с Венецуела, но дните на Мадуро като президент са преброени
Свят |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Спадащите цени на панелите водят до глобален бум в соларната енергия - с изключение на САЩ
Енергетика |Тръмп заплаши Нигерия с военна намеса заради убийства на християни
Свят |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.