8 държави без право да гласуват в ООН заради неплатени вноски

ЕС

Осем държави загубиха правото си на глас в Общото събрание на ООН заради неплатени вноски в бюджета на организацията. Това съобщи Асошиейтед прес, като се позова на писмо на генералния секретар на ООН Антониу Гутериш. 

Страните, загубили правото си на глас, са Иран, Венецуела, Судан, Антигуа и Барбуда, Република Конго, Гвинея, Папуа-Нова Гвинея и Вануату, изтъква Гутериш в писмото си, адресирано до председателя на Общото събрание Абдула Шахид, съобщава БТА. 

От писмото на генералния секретар става ясно, че за да бъдат възстановени правата им, Иран трябва да плати минимум 18 412 438 долара, Венецуела - 39 850 761 долара, а Судан - 299 044 долара. Останалите страни могат да възстановят правата си, като всяка от тях плати вноска, не по-голяма от 75 хиляди долара.


 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Вътрешният министър: Има интересни имена, които са подпомагали прокурорския син да се укрива
Изненада: Чужденците в САЩ трябва да напуснат страната и да кандидатстват за „зелена карта“ от държавите си
Велико Търново обяви бедствено положение заради поройни дъждове, реките в региона критично се повишават
Легендата на Формула 1 Ален Прост е с травма на главата след брутален въоръжен грабеж
Учител №1 в света идва в България: Андрия Зафираку е гост на галавечер „Хоризонти 2026“
Зад оставката на шефа на разузнаването на САЩ: Търкания с ЦРУ или разногласия с Белия дом за Иран
След Велико Търново и Габровско: Реките излязоха от коритата си и в Ловешко /ОБНОВЕНА/
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum