Борис Джонсън разпореди хората да не излизат от дома си без основателна причина
Премиерът на Великобритания Борис Джонсън разпореди на гражданите да останат по домовете си, с което затегна допълнително безпрецедентните ограничения върху ежедневния живот в опит да бъде спряно разпространението на коронавируса в Обединеното кралство, съобщи Ройтерс.
Броят на смъртните случаи във Великобритания днес нарасна с 54 и достигна до 335. Правителството съобщи, че армията ще помага за транспортирането на милиони защитни средства до медицинския персонал, който се оплака от недостиг.
"От тази вечер аз трябва да дам на британския народ една много проста инструкция - вие трябва да останете по домовете си", каза Джонсън в телевизионно обръщение към нацията, което замени обичайната му пресконференция.
Джонсън заяви, че на хората трябва да бъде позволено да напускат домовете си само за основни нужди: физически упражнения, медицински причини, да предоставят грижа на другиго или за пътуване към и от работа, когато е абсолютно необходимо.
"Това е всичко - това са единствените причини, по които трябва да излизате от дома си", каза той и допълни, че хората не трябва да се срещат с приятели или членове на семействата си, които не живеят в дома им.
"Ако не следвате тези правила, полицията ще има правомощия да ги налага, включително чрез глоби и разпръскване на събирания", заяви британският премиер.
Правителството ще затвори всички магазини, които продават стоки, които не са от първа необходимост, включително магазини за облекло и други места като библиотеки, детски площадки, фитнеси на открито и места за богослужение.
Ще бъдат прекратени всякакви публични събития, освен погребения. Забраната се отнася и до сватбите, информира БТА.
"Ние ще спрем всякакви събирания на повече от двама души на обществени места, с изключение на хората, с които живеете. Парковете ще останат отворени за тренировки, но събиранията ще бъдат разпръснати", заяви Джонсън.
Съветите да останат у дома си и да избягват социални контакти не бяха чути от милиони хора през този уикенд, които се възползваха от слънчевото време, за да се съберат в паркове и живописни места и пренебрегнаха инструкциите да стоят на разстояние от поне два метра един от друг.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.