Чешката тенисистка Петра Квитова нападната с нож

Чешката тенисистка Петра Квитова нападната с нож

Чешката тенисистка и двукратна шампионка от Уимбълдън Петра Квитова е била нападната и ранена с нож в дома си, съобщиха местни медии Lidove Noviny.

Тенисистката е настанена в болница с наранявания на лявата ръка, без опасност за живота, пише Lidove Noviny.

Засега няма официална информация от властите по случая. На този етап се предполага, че най-вероятно нападението е било с цел грабеж.

Самата Квитова благодари във Фейсбук профила си  на своите фенове за подкрепата и сподели, че е извадила късмет, че е жива.

"Благодаря за съобщенията ви. Както може би сте чули днес бях атакувана в моя апартамент от лице с нож. При опита да се защитя бях лошо контузена в лявата ръка- Разстроена съм, но имам късмета да съм жива", написа тя.

"Раната е тежка и ще трябва да бъде прегледана от специалист, но ако ме познавате, знаете, че съм силна и ще се преборя. Благодаря ви отново за подкрепата и любовта", допълни тя.

Квитова е на 11 позиция в Световната ранглиста.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Смъртта на млада жена, застреляна от агент на имиграционните служби, предизвика остри обществени реакции в САЩ
Тръмп: Мария Корина Мачадо пристига в САЩ следващата седмица
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
Зеленски предупреждава за мащабни атаки с настъпването на студовете
Русия заяви, че всякакви чуждестранни войски, изпратени в Украйна, ще бъдат „легитимни цели“
НАП е наложила глоби за 200 000 лв. заради нарушения около въвеждането на еврото