Джон Кери предупреди, че се разгръща нова оръжейна надпревара, Тръмп му размаха пръст

ЕС

Бившият държавен секретар на САЩ Джон Кери, който беше главният преговарящ в правителството на предишния американски президент Барак Обама за сключване на ядрената сделка с Иран, предупреди днес, че се разгръща "нова оръжейна надпревара", заплашваща други договори за съкращаване на въоръженията, предаде БТА, цитирайки Асошиейтед прес.

Кери заяви, че "опасно, днес ние се оказваме заобиколени от определени хора, които говорят за нова оръжейна надпревара", и че парите, които тя ще струва, "би трябвало да отидат за здравеопазване, строеж на училища и инфраструктура и изграждане на бъдеще, вместо за създаване на оръжия".

Според Кери тези действия заплашват договора за ядрените оръжия със среден обсег и договора за съкращаване на стратегическите оръжия.

Той направи изказването на конференция в Милано преди американският президент Доналд Тръмп да обяви дали ще изтегли САЩ от ядреното споразумение между Иран и световните сили.

Тръмп отвърна, като заяви, че Кери "не може да се примири с факта, че е имал своя шанс и го е пропилял", що се отнася до Иран. "Стой далеч от преговорите Джон, ти вредиш на страната си!", написа Тръмп в Туитър, реагирайки на съобщенията, че Кери дискретно насърчава ядрената сделка с Иран.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Вучич: Сърбия се готви за нападение от Хърватия, Албания и Косово
Планове: Турция и България отварят нов митнически пункт на север от ГКПП „Капъкуле“
Тръмп: Иран е готов за примирие, но условията „не са достатъчно добри за нас“
Белият дом ще получи комисионни от 10 млрд. долара за посредничеството по сделката с TikTok
Куба се вдига на бунт срещу спирането на тока и перманентната криза
Времето: Предимно слънчево, тихо и с приятни температури
Meta прави поне 20% съкращения, за да компенсира инвестициите в изкуствен интелект
На днешната дата, 15 март. Световен ден на потребителя