Германски изследователи: Европа е в най-тежката епидемия от птичи грип

ЕС

Европа е в най-тежката си епидемия от птичи грип според изследователски институт към германското правителство.

„В момента преживяваме най-силната епидемия от птичи грип в Германия и Европа“, коментираха пред ДПА от Института „Фридрих Льофлер“ (FLI), германския федерален изследователски орган за здравеопазване при животните.

Нови случаи се откриват ежедневно, като не засягат само диви птици, посочват експертите. „Не се вижда край – засегнатите страни варират от Финландия, до Фарьорските острови, до Ирландия, от Русия, до Португалия“, казват още от института. Случаи са открити и в Източна Азия, Индия и Канада.

В Германия са регистрирани 394 инфекции при диви птици, включително патици, гъски, лебеди и чайки от началото на октомври до 29 декември. Случаите са предимно от крайбрежни райони. От FLI са регистрирали и 46 заразени в германски птицеферми.

В същия времеви интервал за цяла Европа данните на института показват 675 зарази при диви птици и 534 при добитък.

Тази година имаше и допълнителни случаи при бозайници, например червени лисици в Нидерландия и Финландия, сиви тюлени в Швеция и пристанищни тюлени в Германия, както и при видри във Финландия.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година