Ирма съсипа дома на Ричард Брансън на остров Некър

Предприемачът сър Ричард Брансън също пострада от чудовището Ирма. Повечето от сградите и растителността на карибския остров Некър, където той живееше, са унищожени от урагана, сподели самият той като показа снимки, направени от него, в блога на Virgin Group.
Некър е един от 50-те Британски Вирджински острови, припомня BBC. Брансън посочи, че е посетил най-близките до него и е видял от първа ръка колко "жестока и безпощадна" е била бурята.
До момента е известно, че ураганът Ирма е отнел живота на петима души на територията на Британските Вирджински острови. Премиерът им е помолил Великобритания за дългосрочна помощ.
Ирма премина през тях в средата на миналата седмица.
"Ние почувствахме пълната сила на най-мощния ураган, преминавал някога в Атлантическия океан. Но сме много щастливи да имаме силен таван, изграден в Голямата къща на Некър и сме големи късметлии, че всички наши екипи, които останаха на острова по време на бурята, са в безопасност и добре", казва Брансън. По думите му тази история е за десетки хиляди хора, които са изгубили домовете си и поминъка.
Ричард Брансън в момента е в Пуерто Рико, на няколко километра западно от островите. Той заяви, че е там, за да мобилизира още усилията за помощ и плановете за възстановително строителство на Британските острови и по-обширно, в Карибско море.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Мартин Димитров: До края на годината дефицитът ще бъде 5,1%
Икономика |"Възраждане" се обяви против увеличаването на тавана за работници от трети страни в предприятията
Политика |Българин е сред задържаните на хуманитарната флотилия за Газа
Общество |Goldman Sachs вижда потенциал за още по-голямо поскъпване на златото. Какви са причините?
Финанси |ЕК: Повечето кибератаки започват с фишинг
ЕС |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.