Италия готви глоби от 10 до 50 хил. евро за корабите с мигранти, които навлизат в нейни води без разрешение
Италианското популистко правителство одобри налагането на тежки глоби на кораби, спасяващи мигранти, които нарушат заповедта да стоят извън италиански води, предадоха Асошиейтед прес и Франс прес.
Вътрешният министър Матео Салвини съобщи след среща на кабинета, че е одобрен нов указ. Той ще позволи налагането на глоби от 10 000 до 50 000 евро на кораби, ако влязат без разрешение в италиански териториални води. В случай на рецидив се предвижда конфискация на кораба, подчерта Салвини.
Същата разпоредба улеснява и полицейските разследвания под прикритие на възможни операции за трафик на мигранти, както и облекчава получаването на разрешение за електронно подслушване на заподозрени трафиканти на хора. Увеличава се и наказанието за агресия срещу представителите на органите на реда.
Използването на методи за прикриване на самоличността при протести ще се наказва със затвор от две до три години и глоба от 2000 до 6000 евро. За употреба на бухалки или бомбички срещу силите на реда ще се налага наказание до 4 години затвор, информира БТА.
Предстои указът да бъде одобрен от парламента, където управляващите партии Движение "Пет звезди" и "Лига" разполагат с мнозинство, отбелязва АФП.
След като зае поста вътрешен министър преди една година Салвини засили италианския надзор над спасителни кораби на неправителствени организации. Броят на потеглящите от Либия кораби на трафиканти на хора намаля, отбелязва АП.
|
|
Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |BofA предупреждава за „червени флагове" по отношение на американските акции
Финанси |Великобритания инвестира 1,1 млрд. паунда в национален суперкомпютър с изкуствен интелект
Свят |Бившият президент на УЕФА Мишел Платини заведе дело срещу ФИФА и президента ѝ Джани Инфантино
Спорт |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Франция и Германия се отказаха от проекта за съвместен изтребител
ЕС |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.