Канада получи достъп до втория задържан неин гражданин в Китай

Канада получи достъп до втория задържан неин гражданин в Китай

Канадският посланик в Китай Джон Маккалъм се е срещнал вчера със задържания от китайските власти канадски предприемач Майкъл Спавор, предадоха световните агенции, цитирайки канадското външно министерство.

Според ведомството Канада продължава да оказва консулски услуги на Спавор и семейството му и ще продължи да иска по-нататъшен достъп до своя гражданин.

В петък канадската външна министърка Кристия Фриланд съобщи, че Маккалъм се е срещнал с другия задържан от Китай канадец - бившия дипломат Майкъл Ковриг, предаде БТА.

Спавор и Ковриг бяха задържани тази седмица от Китай по подозрение в застрашаване на националната сигурност.

Задържането им очевидно е ответна мярка за арестуването на главния финансов директор на китайската компания "Хуавей" Мън Ванчжоу на 1 декември от канадските власти по искане на САЩ, отбелязва Асошиейтед прес.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 20 януари. Петльовден, имен ден празнуват Евтим, Евтимий
Румен Радев напуска президентството и влиза в политиката
Тръмп се зарече да изпълни „на 100%“ заплахата си да наложи мита на европейски страни заради Гренландия
"България може" избира нов лидер. Това ли ще е политическият проект на Румен Радев?
Прочутият затвор на Оскар Уайлд в град Рединг ще бъде превърнат в творчески арт център
Проста и ефективна тактика срещу манипулатори
Времето: Жълт код за студ е обявен в 15 области
Тръмп заплаши Макрон с 200% мита върху виното заради отказа от Съвета на мира за Газа