Капсулата на SpaceX се скачи успешно с Международната космическа станция

ЕС

Капсулата „Дракон“, която в неделя бе изстреляна от космическия център „Кенеди“ в щата Флорида, успешно се скачи с порта на централния модул на Международната космическа станция около 23:00 ч. източно време в понеделник, предаде CNN.

След приблизително 30-часов престой в капсулата на SpaceX астронавтите на НАСА Майкъл Хопкинс Виктор Глоувър и Шанън Уокър, както и Соичи Ногучи от Японската космическа агенция, влязоха в МКС, приветствани с прегръдки от колегите си, американката Кейт Рубинс и руснаците Сергей Рижиков и Сергей Куд-Сверчков, които пристигнаха миналия месец с кораб „Союз“.

Скачването продължи около два часа и включваше редица проверки, свързани с гарантирането на херметично уплътнение между капсулата и МКС. С това бе отбелязан и краят на първия етап от оперативната мисия “Crew-1” на НАСА и SpaceX за превозване на астронавти.

Четиримата новопристигнали ще останат на борда на Международната космическа станция за шест месеца, в рамките на които ще провеждат научни експерименти и ще предприемат няколко космически разходки, свързани с поддръжката на екстерирора на МКС.

Преди да се завърнат у дома през пролетта към тях ще се присъединят членовете на мисията “Crew-2”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ferrari пуска на търг първия си електрически автомобил за 1,1 милиона долара
Как да разберете дали сте оставили добро първо впечатление?
На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
Заради мравки в храната: Собственикът на ресторант с две звезди Michelin е изправен пред затвор
Институт на Бил Гейтс: Пикът на заразата в България ще е точно след 2 седмици
В първия ден от новата година София осъмна при -15 градуса
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
8 разлики между истинските и токсичните приятели