Най-малко четирима души убити при стрелба в Канада
Най-малко четирима души бяха убити при стрелба в град Фредериктън, Източна Канада, заяви канадската полиция, цитирана от Ройтерс. Обстоятелствата около стрелбата все още са неясни.
В съобщение в Туитър местната полицията призова хората да не излизат и да заключат вратите си, предаде БТА.
През 2014 г. при друго масово убийство в Ню Брънзуик загинаха трима служители на канадската Кралска конна полиция, а двама бяха ранени в Монктън. За онова време случаят беше най-тежкият по рода си в Канада, където законите за оръжието са далеч по-строги от тези в САЩ и нападенията с жертви срещу полицаи са рядкост. През последните години обаче разпространението на оръжия доведе до ръст на престъпленията с употреба на огнестрелно оръжие.
Миналия месец въоръжен уби двама и рани 13 на оживена улица в Торонто, след което се самоуби.
Вчера властите в провинция Онтарио обещаха повече пари за полицията, както и заподозрените да стоят в ареста, докато чакат делата си при обвинения за престъпление с употреба на огнестрелно оръжие. Тази канадска провинция се бори с увеличение на случаите на стрелба с лично оръжие, отбелязва Ройтерс.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Защо микронишите превъзхождат широките пазари?
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |Автоматичното отчитане на аптеките елиминира изцяло грешките при отпускане на лекарства
Общество |Редки ранни рисунки на Мечо Пух ще бъдат продадени за първи път
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |9-те най-приятни звука за човешкото ухо
Маркетинг |Защо микронишите превъзхождат широките пазари?
Маркетинг |НОИ стартира разработването и внедряването на интегрирана система за електронен обмен на документи
Бизнес |Кевин Спейси получава почетно рицарско звание
Маркетинг |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |Ерик Шмид се оттегля от председателския пост в компанията майка на Google
Лица | Advertorial |Haribo загуби битката за златните мечета
Бизнес |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.