Норвегия ще приема сезонни работници въпреки пандемията

Норвегия ще приема сезонни работници въпреки пандемията

Норвегия ще позволи достъпа на нейна територия на определени категории европейски работници за сектори, които страдат от критичен недостиг на работна ръка, включително селското стопанство и петролния бранш, въпреки мерките срещу разпространението на Ковид-19. Това съобщи днес правителството, цитирано от Ройтерс.
Мярката, която влиза в сила незабавно, смекчава някои от ограниченията за пристигащите от чужбина, наложени в борбата с коронавируса.
От 16 март Норвегия забрани влизането на нейна територия на чужденци и нареди да напуснат тези, които вече са в страната, но нямат жителство, припомня БТА.
Официални лица обаче посочиха днес, че са необходими изключения от режима в подкрепа на ключови сектори, където има недостиг на работна ръка. Основно място сред тях има селското стопанство, което през пролетта зависи от сезонните работници.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Аржентина обеща да не ругае опонентите си след „611 обиди за 100 дни“
„F-1“ стана най-касовият спортен филм и първи по приходи в кариерата на Брад Пит
Здравното министерство на САЩ спира финансиране от 500 млн. долара за РНК ваксини
Белият дом: Тръмп е готов за среща с Путин, както и със Зеленски
ЕЦБ вижда риск за стотици хиляди работни места в еврозоната, ако Китай пренасочи търговия от САЩ към Европа
Тръмп планира мито от 100% върху вноса на чипове. Ще има изключения за фирми, които инвестират в САЩ
Пропускането на този PR ход може да спре растежа на вашия стартъп
Financial Times: Световните плажове са застрашени от изчезване, пясъкът свършва