Пхенян върна на САЩ останките на 200 убити в Корейската война

ЕС

Северна Корея е предала вчера на САЩ останките на 200 американци, загинали в Корейската война, съобщи президентът Доналд Тръмп на среща със свои привърженици в Минесота.

„Върнахме останките на нашите паднали велики герои“, каза той с патос.

По-рано агенция Ройтерс съобщи, че Северна Корея трябва да предаде останките, които ще бъдат откарани в базата на американските ВВС на Хавайските острови. По данни на агенцията идентифицирането им ще отнеме месеци и дори години, отбелязва ТАСС.

Около 7,7 хил. американски войници се смятат за безследно изчезнали в Корейската война (1950-1953). Според Пентагона представители на Пхенян са съобщавали преди време, че съхраняват останките на 200 американци. Въпросът за връщането им е бил една от темите на преговорите в Сингапур между Тръмп и севернокорейския лидер Ким Чен Ун.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Четири правила за контрол на емоциите от школата на стоиците
Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
"Файненшъл таймс": Петролният пазар е пред повратна точка пред силно повишение на цените
Италианският град Ливорно въвежда глоби за непочистена урина от домашни любимци
КНСБ пусна първия в Европа синдикален AI, който ще отговаря на въпроси за доходите
След кризисния в Смолян: Няма бедстващи хора, застрашени сгради и хотели в Пампорово от свлачището
Най-важният урок от 15-те години на Тим Кук като изпълнителен директор на Apple
Времето: Жълт код за слани в 6 области