Ремонтират сградата на британския парламент за 18 млрд. долара и 20 години

ЕС

Основен ремонт на историческата сграда на британския парламент - Уестминстърския дворец, който е в аварийно състояние - може да струва 14 милиарда лири (18,7 милиарда долара), повече от три пъти повече от първоначалната прогноза, и да отнеме около 20 години. Това съобщи в понеделник The Daily Telegraph, позовавайки се на правителствени източници.

Според проектоплана, който се обсъжда в момента, представители на двете камари - Общините и Лордовете - ще бъдат принудени да напуснат сградата за целия период на работа, за да не оскъпяват допълнително ремонта. Парламентаристите вече гласуваха за преместване в други помещения преди три години, след като им беше казано, че ремонтът на стойност 4 милиарда британски лири (5,3 милиарда долара) ще отнеме не повече от 6 години. Решението за времето за започване на работата обаче все още не е взето, предава "Фокус".

Според говорител на организацията за реставрация и обновяване на сгради, която включва депутати, лордове, историци и експерти по инфраструктура, „засега информацията се основава на предварителни оценки, които ще бъдат проверени през 2022 г.“. Данните в това отношение ще се основават на много хиляди часове проучване на сградите.

До 127 милиона паунда (170 милиона шатски долара) се изразходват годишно за поддръжка на сградите и текущата им работа.

Проектирана от архитектите Чарлз Бари и Август Пугин, тази внушителна неоготическа структура на брега на Темза е открита през 1871 г. Най-известният й елемент е часовниковата кула и камбаната, наречена Биг Бен. От 2012 г. тя носи името на кралица Елизабет II.

През 2016 г. Съвместният комитет на Уестминстърския дворец посочи, че основите на сградата заплашват да се плъзнат в Темза, издълбаният облицовъчен камък се срутва поради замърсяване на въздуха, покривът не издържа изпитанието на времето, вътре в двореца самите тръби текат и ел. окабеляването дава дефекти, а при последния ремонт в края на 40-те години на миналия век, при декорирането на помещенията, е използван канцерогенен азбест, вреден за човешкото здраве.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане