Рияд ще инвестира над 20 млрд. долара във военната си индустрия следващите 10 години

ЕС

В близките 10 години Саудитска Арабия ще инвестира във военната си индустрия над 20 милиарда долара. Това е част от плановете на кралството на увеличи разходите си за отбрана, заяви шефът на Главното управление на военната промишленост Ахмед бин Абдел Азиз ал Охали. Той говори на пресконференция в Абу Даби (Обединените арабски емирства), където предстои да бъде открито международното оръжейно изложение IDEX 2021, информира ТАСС.

"Над 10 милиарда долара ще бъдат отпуснати за развитие на отбранителната промишленост, също толкова - за изследвания и разработки", уточни Ал Охали, чието изявление бе разпространено от саудитската телевизия "Ал Арабия".

По думите му, до 2030 г. Саудитска Арабия ще увеличи разходите за изследвания и модернизация на военните си предприятия от 0,2% на 4% от общия бюджет за отбрана. Кралството се стреми да развива производството на оръжия, за да може към 2030 г. да подписва договори за над половината си военни покупки с местни предприятия, отбелязва БТА. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„София Прайд“ и „Шествие на семейството“ се организират днес в столицата
Пробив в преговорите: САЩ и Иран се договориха за текста на сделка за мир
САЩ ликвидираха лидера на венецуелската банда „Трен де Арагуа“ при въздушен удар
Anthropic спира най-новите си AI модели, след като САЩ блокират достъпа за чужденци
Неизвестно за известните: Спасено недоносено бебе след години довежда до изобратяване на млечния шоколад
Времето: Облачността намалява, но на места отново ще превали
Черно море между войната, петрола и мълчанието: къде изчезна екологичният инстинкт на Европа?
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации