Русия затваря въздушното си пространство за авиокомпании от балтийските страни и Словения

Русия затваря въздушното си пространство за авиокомпании от балтийските страни и Словения

Русия съобщи днес, че затваря въздушното си пространство за авиокомпании, свързани със или регистрирани в Латвия, Литва, Естония и Словения, в отговор на приетата от тези страни такава мярка за санкционирането й след нахлуването в Украйна, предаде Франс прес. 

Забраната ще засегне също транзитните полети на тези компании в Русия, посочи в комюнике руската агенция за въздушен транспорт "Росавиация". Агенцията уточни, че полети на руски компании ще продължат да се извършват до анклава Калининград, като се прелита над международни води в Балтийско море и се заобикаля Литва. 

Вчера Русия вече затвори въздушното си пространство за самолети, свързани с България, Полша и Чехия, след като тези страни въведоха такава мярка срещу руските авиокомпании, предава БТА. 

Германия също иска да затвори въздушното си пространства за руски самолети заради нахлуването в Украйна, каза вчера за АФП говорител на германското министерство на транспорта. 

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас